V reprezentačnom tíme aj kysučanka Monika Bytčánková

V uplynulom týždni odohrala slovenská ženská futsalová reprezentácia prípravné zápasy s výberom Ruska. Reprezentácia Ruska patrí k svetovej špičke a aj keď oba zápasy rusky s prehľadom vyhrali, naše dievčatá si určite odniesli cenné skúsenosti. V drese Slovenska nastúpila aj bývalá hráčka Slovana Podvysoká a neskôr aj prvoligovej Žiliny Monika Bytčánková. Aktuálne oblieka dres prvoligového futbalové tímu Slovan Bratislava a reprezentační tréneri si ju vybrali aj do zostavy futsalovej reprezentácie. Po zápasoch sme sa s Monikou porozprávali.

 

Ako hodnotíš svoje pôsobenie v reprezentácii Slovenska?

Tak futsal je trochu iný ako futbal, ale som nesmierne rada a hrdá,že môžem reprezentovať Slovensko v ženskom futsale aj keď je to menej populárna hra ako futbal.

 

V čom vidíš najväčšie rozdiely medzi našou reprezentáciou a tímom Ruska?
Určite bolo vidieť, že dievčatá z Ruska sa tomu venujú profesionálne a že je tam iná futsalová úroveň ako tu na Slovensku, kde v našom tíme nájdete nielen futsalistky, ale predovšetkým futbalistky.

Od tejto sezóny obliekaš futbalový dres bratislavského Slovana, čo to prináša do tvojej futbalovej kariéry?

Pre mňa to nieje nejak veľká zmena, pretože prvú ligu som už hrala aj v Žiline a do Slovana som šla hlavne kvôli štúdiu, ale som rada, že môžem hrať za taký tím ako je Slovan Bratislava.

 

Posledné roky sa hlavne v mládežníckych kategóriách aj na Kysuciach objavuje väčší počet dievčat. Je nejaký recept, ako sa prepracovať až do najvyššej ženskej súťaže?

Fuu, neviem ako by som poradila. Ale určite sa nevzdávať! Ak ťa ten futbal naozaj baví a chceš byť každým dňom lepšia a lepšia, tak treba hlavne trénovať a zlepšovať sa v tom čo nám nejde a tá príležitosť príde sama.
Ďakujeme veľmi pekne a prajeme veľa úspechov.

 

Text: www.kysuckysport.sk
foto: Archív Monika Bytčánková

Hodnotiť článok: 
No votes yet