Kuchyňa starých materí - Kapustová nedeľa

V nedeľu 10. septembra môžete ochutnať tradičné kysucké jedlá z kapusty, pripravované priamo v objektoch na dobových peciach v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka.

Každá gazdinka má určite zaradené vo svojom jedálničku jedlá z kapusty pripravené na rôzne spôsoby, ktoré každému veľmi chutia. Ako však chutia jedlá z kapusty v skanzene, môžete zistiť v nedeľu, kedy bude počas celého dňa rozvoniavať kapusta, z ktorej sa budú pripravovať rôzne jedlá. Nebude chýbať ani kultúrny program, ktorý si pre Vás pripravila od 13.30 hod. Folklórna skupina Vrabčiak z Krásna nad Kysucou. Na pódiu pri objekte Krčma z Korne nám priblíži spracovanie a spôsob nakladania kapusty priamo do suda, ktoré bude obohatené piesňami a humorným rozprávaním. Jesennú nedeľu plnú krásnych zážitkov pre Vás pripravilo Kysucké  múzeum v Čadci. V súčasnosti, vo svete popretkávanom modernou exotikou a vplyvov rôznych kultúr, nesmieme zabúdať ani na tradície. A medzi tie patrí aj výroba a konzumácia kvasenej kapusty, na ktorú nedali dopustiť naši predkovia. Počas chladných zimných večerov sa zohrievali práve kvasenou kapustou, ktorá obsahuje množstvo vitamínu C. Nielen staré porekadlo vraví – „Od kapusty chlap je hustý“, myslia si to aj vedci. Cenená je najmä vďaka veľkému podielu živín, vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov.

 

Recept z Kuchyne starých materí: Sedliacka kapusta

Suroviny: 500 g kyslej kapusty, 150 g oškvarkov, 1 cibuľa, 1 strúčik cesnaku, 1 lyžica masti, 2 lyžice hladkej múky, zemiaky.
Postup: Kyslú kapustu uvaríme a potom scedíme. Uvaríme zemiaky a vodu zo zemiakov vylejeme do kapusty. Na masti opražíme cibuľu a oškvarky, pridáme múku a chvíľu opražíme. Tým zahustíme kapustu. Dva uvarené zemiaky pridáme do kapusty a spolu všetko popučíme.

 

Darina Hnidková

snímka archív múzea

Hodnotiť článok: 
No votes yet