V Kysuckom Novom Meste sa opäť pošuškáva o výstavbe čerpacej stanice

Čerpacia stanica by sa v meste možno aj zišla, len by musela byť umiestnená na mieste, ktoré by obyvateľom vyhovovalo. Čo by podľa reakcií z minulosti mohol byť aj problém.

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO. V Kysuckom Novom Meste sa medzi obyvateľmi opäť hovorí o výstavbe čerpacej stanice priamo v meste. V minulosti, respektíve v druhej polovici roka 2016  sa hovorilo o výstavbe čerpacej stanice na bývalom autobusovom nástupišti, blízko futbalového ihriska, neskôr bola zverejnená informácia o tom, že  firma CEVING s.r.o. by možno chcela postaviť samoobslužnú čerpaciu stanicu na parkovisku pri predajni potravín Billa. Táto spoločnosť si, ale len vyžiadala územnoplánovaciu informáciu o tom, či by výstavba čerpacej stanice bola v súlade s územným plánom mesta, k samotnej výstavbe doposiaľ nedošlo.
V súčasnosti sa v meste opäť pošuškáva o výstavbe čerpacej stanice. Tentokrát, by to malo byť na pozemku blízko železničnej stanice, ktorý je často zarastený vysokou trávou, na ktorú sa permanentne sťažujú ľudia, ktorí tadiaľto denne prechádzajú.  O tom či sú tieto informácie pravdivé sme sa informovali na mestskom úrade. Odpoveď nám poskytol prednosta mestského úradu Ľubomír Ježo.
„Mesto Kysucké Nové Mesto neeviduje  zatiaľ žiadnu požiadavku od vlastníka uvedenej parcely na nejakú stavbu.”
Z vyjadrenia mesta je zrejmé, že výstavba čerpacej stanice v Kysuckom Novom Meste zostáva zatiaľ nevyjasnená, respektíve na tomto mieste sa zatiaľ o stavbe čerpacej stanice na mestskom úrade neeviduje žiadna informácia.

 

Petronela Hercová Snímka: autorka

Hodnotiť článok: 
No votes yet