Zamestnanci úradu práce prišli o výhodu bezplatného parkovania

Bezplatné parkovanie skončilo.

ČADCA. Na Matičnom námestí v Čadci sa nachádza zhruba 40 parkovacích miest. Časť z nich bola vyhradená pre zamestnancov ÚPSVaR v Čadci, ktorí parkovacie miesta využívali bezplatne. Od októbra si však za odstavenie auta pred úradom musia zaplatiť i oni. Dôvodom bolo nepredĺženie zmluvy o bezplatnom užívaní verejného priestranstva s čadčianskou radnicou.

Bezplatné parkovanie pred úradom práce umožňovala zmluva o bezplatnom užívaní parkoviska z roku 1996. „Mesto Čadca umožnilo okresnému úradu práce na parkovacích miestach vytvorených pred budovou parkovať bez platenia miestnych poplatkov po dobu 10 rokov,“ uviedol riaditeľ úradu práce Miroslav Mareček. K dispozícii bolo 15 parkovacích miest, ktoré mohli zamestnanci úradu využívať počas pracovného týždňa od 7.00 do 15.30 h.

Zamestnanci mali parkovacie karty

Platnosť zmluvy o bezplatnom užívaní parkoviska skončila v roku 2006. Jej výhody však zamestnanci úradu využívali i naďalej. Umožňovala to dohoda medzi vedením mesta a úradom práce o užívaní parkoviska. „Zamestnancom úradu práce boli vydané parkovacie karty,“ uviedol exprimátor Jozef Vražel.

Od októbra tohto roka majú úradníci bezplatne k dispozícii už len 3 parkovacie miesta. „Po zrušení zmluvy zostali k dispozícii 3 parkovacie miesta,“ uviedol primátor Milan Gura. Dôvod zníženia počtu parkovacích miest radnica odmietla zverejniť. Podľa vyjadrení riaditeľa úradu práce bolo však dôvodom neobnovenie zmluvy s mestom. „Uvedená zmluva nebola predĺžená,“ uviedol Miroslav Mareček.

Silvia Kajánková
Snímky Milan Čimbora

Hodnotiť článok: 
No votes yet